Count Per Day v3.3 - en to ro translation catalogue (161 entries)

en: Options updated
ro: Opţiuni actualizate

en: Database cleaned. %s rows deleted.
ro: Baza de date curăţate. %s rânduri şterse.

en: UNINSTALL Count per Day
ro: DEZINSTALAŢI conta pe zi

en: Table %s deleted
ro: Tabelul %s elimină

en: Options deleted
ro: Opţiuni elimină

en: Uninstall
ro: Dezinstalare

en: Click here
ro: Faceţi clic aici

en: to finish the uninstall and to deactivate "Count per Day".
ro: .

en: Online time
ro: Timp online

en: Seconds for online counter. Used for "Visitors online" on dashboard page.
ro:  pagina tabloul de bord.

en: Logged on Users
ro: Logon utilizatori

en: count too
ro: conta prea

en: Counts automatically single-posts and pages, no changes on template needed.
ro: Contează automat single-posturi şi paginile, nici o modificare pe şablon necesare.

en: Bots to ignore
ro: Roboţii să ignore

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Clean the database
ro: Curăţaţi baza de date

en: You can clean the counter table by delete the "spam data".<br />If you add new bots above the old "spam data" keeps in the database.<br />Here you can run the bot filter again and delete the visits of the bots.
ro: Puteţi curăţa tabelul de contorul de a şterge "spam-ul de date". <br /> Dacă adăugaţi noi boti de mai sus vechi "de date de spam" păstrează în baza de date. <br /> Aici puteţi rula filtrul bot din nou şi să ştergeţi vizitele de boti.

en: If "Count per Day" only disabled the tables in the database will be preserved.
ro:  numai persoanele cu handicap tabelele din baza de date vor fi păstrate.

en: Here you can delete the tables and disable "Count per Day".
ro: .Aici aveţi posibilitatea să ştergeţi tabele şi dezactiva "Numărătoarea pe zi".

en: WARNING
ro: AVERTISMENT

en: These tables (with ALL counter data) will be deleted.
ro: Aceste tabele (cu toate Contor date) vor fi şterse.

en: If "Count per Day" re-installed, the counter starts at 0.
ro:  re-a instala, contorul începe la 0.

en: Yes
ro: da

en: You are sure to disable Count per Day and delete all data?
ro: Sunteţi sigur de a nu fi de acord conta pe zi şi a şterge toate datele?

en: Statistics
ro: Statistici

en: Total visitors
ro: Total vizitatori

en: Visitors currently online
ro: Vizitatori online

en: Visitors today
ro: Vizitatori astăzi

en: Visitors yesterday
ro: Vizitatori ieri

en: Visitors per month
ro: Vizitatori pe lună

en: Visitors per post
ro: Vizitatori pe post

en: Counter reseted.
ro: Contor resetat.

en: How many posts do you want to see on dashboard page?
ro: Cât de multe posturi doriţi pentru a vedea pagina tabloul de bord?

en: Latest Counts - Posts
ro: Contează ultimele - posturi

en: Latest Counts - Days
ro: Contează ultimele - zile

en: How many days do you want look back?
ro: Câte zile se va privi înapoi?

en: Show in lists
ro: Arată în liste

en: Show "Reads per Post" in a new column in post management views.
ro:  într-o coloană nouă în post gestionare vizualizări.

en: Reset the counter
ro: Resetarea contorului de

en: You can reset the counter by empty the table. ALL TO 0!<br />Make a backup if you need the current data!
ro: Puteţi reseta contorul de gol tabelul. TOATE la 0! < br / > face o copie de rezervă, dacă aveţi nevoie de datele curente!

en: The %s most visited posts in last %s days:
ro: Posturi în ultimele zile de %s %s cel mai vizitat:

en: Settings
ro: Setări

en: Reads
ro: Citeşte

en: Latest Counts
ro: Contează mai recente

en: Chart - Days
ro: Diagramă - zile

en: Chart - Height
ro: Diagramă - înălţime

en: Height of the biggest bar
ro: Înălțimea de la bar mai mare

en: This post
ro: Acest post

en: Dashboard
ro: Tabloul de bord

en: Reads per day
ro: Citeşte pe zi

en: Countries updated. <b>%s</b> entries in %s without country left
ro: Ţări actualizate. intrările <b>%s</b> în %s fără ţară stânga

en: update next
ro: actualizaţi următorul

en: GeoIP - Countries
ro: GeoIP - ţări

en: Update old counter data
ro: Actualizaţi datele contor vechi

en: Update GeoIP database
ro: Actualizare GeoIP database

en: Download a new version of GeoIP.dat file.
ro: Descărcaţi o nouă versiune de dosar GeoIP.dat.

en: More informations about GeoIP
ro: Mai multe informatii despre GeoIP

en: Reads per Country
ro: Citeşte per tara

en: New GeoIP database installed.
ro: Noi GeoIP database instalat.

en: Sorry, an error occurred. Try again or check the access rights of directory "geoip" is 777.
ro: Ne pare rau, a aparut o eroare. Încercaţi din nou sau de a verifica drepturile de acces ale director "GeoIP" este de 777.

en: Sorry, necessary functions (zlib) not installed or enabled in php.ini.
ro: Ne pare rău, funcţiile necesare (zlib) nu instalat sau activat în php.ini.

en: Countries
ro: Ţări

en: How many countries do you want to see on dashboard page?
ro: Cât de multe ţări doriţi pentru a vedea pagina tabloul de bord?

en: Mass Bots cleaned. %s counts deleted.
ro: Masa roboţii curăţate. %s contează elimină.

en: Mass Bots
ro: Roboţii de masă

en: Show all IPs with more than %s page views per day
ro: Arată toate IP-uri cu mai mult de %s de vizualizări de pagină pe zi

en: show
ro: Arată

en: Delete these %s counts
ro: Ştergeţi aceste contează %s

en: Other
ro: Alte

en: Front page displays
ro: Afişează prima pagină

en: Browsers
ro: Browsere

en: Date
ro: Data

en: Views
ro: Vizualizări

en: Start Values
ro: Valorile de început

en: Here you can change the date of first count and add a start count.
ro: Aici aveţi posibilitatea să modificaţi data primul conta şi adaugă un număr de început.

en: Start date
ro: Data inceperii

en: Your old Counter starts at?
ro: Dumneavoastră contor vechi începe la?

en: Start count
ro: Contele de start

en: Add this value to "Total visitors".
ro: Adaugă această valoare la "Total vizitatori".

en: Support
ro: Suport

en: Bug? Problem? Question? Hint? Praise?
ro: Bug? Problema? Întrebare? Indiciu? Laudă?

en: Write a comment on the <a href="%s">plugin page</a>.
ro: Scrie un comentariu pe pagina de <a href="%s"> plugin-ul </a>.

en: Show
ro: Arată

en: Edit Post
ro: Editare Post

en: Time for Count per Day: <code>%s</code>.
ro: Timp pentru conta pe zi: <code>%s</code>.

en: until User Level
ro: până la nivel de utilizator

en: Plugin
ro: Plugin-ul

en: Notes
ro: Note

en: Action
ro: Acţiune

en: add
ro: adăuga

en: save
ro: salvare

en: delete
ro: Ştergere

en: edit
ro: Editare

en: Add this value to "Total reads".
ro: .

en: Total reads
ro: Total Citeşte

en: Reads today
ro: Citeşte astăzi

en: Reads yesterday
ro: Citeşte ieri

en: Anonymous IP
ro: IP anonim

en: Cache
ro: Cache-ul

en: I use a cache plugin. Count these visits with ajax.
ro: I folos un cache dop. Conta aceste vizite cu ajax.

en: Substring of the user agent, separated by comma
ro: Subşir al agentului utilizator, separate prin virgulă

en: Debug mode
ro: Modul Debug

en: Show debug informations at the bottom of all pages.
ro: Arata informatii de debug la partea de jos a tuturor paginilor.

en: Visitors per Country
ro: Vizitatori pe ţară

en: Map
ro: Hartă

en: End
ro: Scop

en: no data found
ro: nu există date găsit

en: You can get the country data for all entries in database by checking the IP adress against the GeoIP database. This can take a while!
ro: Puteţi obţine datele ţară pentru toate intrările din baza de date de verificare adresa de IP împotriva GeoIP bazei de date. Acest lucru poate dura un timp!

en: Clients and referrers
ro: Clienti si au venit

en: Save and show clients and referrers.<br />Needs a lot of space in the database but gives you more detailed informations of your visitors.
ro: Salvaţi şi arată clienti si referrers. < br / > are nevoie de o mulţime de spaţiu în baza de date, dar vă oferă informaţii mai detaliate de vizitatori.

en: Local URLs
ro: URL-uri locale

en: Show local referrers too.
ro: Arată locale au venit prea.

en: Posts
ro: Posturi

en: Pages
ro: Pagini

en: Reads last week
ro: Citeşte săptămâna trecută

en: Category
ro: Categoria

en: Tag
ro: Tag-ul

en: License
ro: A da un permis

en: Reads per month
ro: Afişări pe lună

en: Title
ro: Titlul

en: Referrers - Entries
ro: Venit - intrări

en: How many referrers do you want to see on dashboard page?
ro: Cât de multe au venit doriţi pentru a vedea pagina tabloul de bord?

en: Referrers - Days
ro: Venit - zile

en: The %s referrers in last %s days:
ro: %s au venit în ultimele %s zile:

en: Visitors online
ro: Vizitatori online

en: "Count per Day" updated to version %s.
ro: "Numărătoarea pe zi" actualizat la versiunea %s.

en: Backup failed! Cannot open file
ro: Copie de rezervă nu a reușit! Imposibil de deschis fişierul

en: Backup of counter table saved in %s.
ro: Copie de rezervă a contracara tabel salvate în % s.

en: Backup of counter options and collection saved in %s.
ro: Copie de rezervă a counter opţiuni şi colectarea salvate în % s.

en: Collection in progress...
ro: Colectare în desfăşurare...

en: Get Visitors per Post...
ro: Obţineţi de vizitatori pe Post...

en: Installation of "Count per Day" checked
ro: Instalarea de "Numărătoarea pe zi" verificat

en: Tools
ro: Instrumente

en: Save URL only, no query string.
ro: Salva URL-ul doar, nici un şir de interogare.

en: Who can see it
ro: Cine poate vedea it

en: custom
ro: personalizat

en: and higher are allowed to see the statistics page.
ro: şi mai sunt permise pentru a vedea pagina de statistici.

en: Set the %s capability %s a user need:
ro: Setaţi capacitatea de %s %s nevoie de un utilizator:

en: Stylesheet
ro: StyleSheet

en: NO Stylesheet in Frontend
ro: Nici un stil în Frontend

en: Do not load the stylesheet "counter.css" in frontend.
ro: Nu încărcaţi stil "counter.css" din interfaţă.

en: Backup
ro: Copie de rezervă

en: Entries per pass
ro: Intrările pe pass

en: How many entries should be saved per pass? Default: 10000
ro: Intrările cât de multe ar trebui să fie salvate trece? Implicit: 10000

en: If your PHP memory limit less then 50 MB and you get a white page or error messages try a smaller value.
ro: Dacă PHP memorie limită mai apoi 50 MB şi tu a lua o pagină alb sau mesaje de eroare încercaţi o valoare mai mică.

en: Create a backup of the counter table %s in your wp-content directory (if writable).
ro: Creaţi o copie de rezervă a tabelului contor %s în directorul wp-content (dacă este inscriptibil).

en: Backup the database
ro: Backup baza de date

en: Collect old data
ro: Colectarea de date vechi

en: Current size of your counter table %s is %s.
ro: Dimensiunea actuală a contracara tabel %s este % s.

en: You can collect old data and clean up the counter table.<br/>Reads and visitors will be saved per month, per country and per post.<br/>Clients and referrers will deleted.
ro: Puteţi colecta date vechi şi clean up tabelul contor. <br/>Citeşte şi vizitatorii vor fi salvate pe lună, pe ţări şi pe post. <br/>Clienti si au venit se vor şterge.

en: Currently your collection contains data until %s.
ro: Colecţia conţine în prezent date până la % s.

en: Normally new data will be added to the collection.
ro: Date noi în mod normal va fi adăugate la colecţie.

en: Delete old collection and create a new one which contains only the data currently in counter table.
ro: Şterge colecţie vechi şi de a crea unul nou, care conţine numai datele în prezent în tabelul contor.

en: All collected data until %s will deleted.
ro: Toate datele colectate până când %s va şterge.

en: Keep entries of last %s full months + current month in counter table.
ro: Păstraţi intrările din ultimele luni complete %s + luna curentă în tabelul de contor.

en: ReActivation
ro: Reactivare

en: Here you can start the installation functions manually.<br/>Same as deactivate and reactivate the plugin.
ro: Aici aveţi posibilitatea să porniţi funcţiile de instalare manuală. <br/>Fel ca deactivati si reactivati pluginul.

en: ReActivate the plugin
ro: Reactiva plugin-ul

en: Visitors
ro: Vizitatori

en: Most visited day
ro: Cele mai vizitate de zi

en: drag and drop to sort
ro: Glisaţi şi fixaţi pentru a sorta
