Count Per Day v3.2.10 - en to el translation catalogue (134 entries)

en: Options updated
el: Οι ρυθμίσεις σας ενημερώθηκαν

en: Countries updated. <b>%s</b> entries in %s without country left
el: Οι χώρες ενημερώθηκαν. <b>%s</b> καταχωρήσεις στις %s δεν έχουν αντιστοιχηθεί με χώρες.

en: update next
el: ενημέρωση επόμενων

en: Mass Bots cleaned. %s counts deleted.
el: Καθαρίστηκαν μαζικά bot. %s μετρήσεις σβήστηκαν.

en: Database cleaned. %s rows deleted.
el: Καθαρίστικε η βάση δεδομένων. %s γραμμές σβήστηκαν.

en: Counter reseted.
el: Μηδενίστηκε ο μετρητής.

en: UNINSTALL Count per Day
el: Απεγκατάσταση του Count per Day

en: Table %s deleted
el: Πίνακες %s διαγράφηκαν

en: Options deleted
el: Οι ρυθμίσεις διαγράφηκαν

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Click here
el: Κάντε κλικ εδώ

en: to finish the uninstall and to deactivate "Count per Day".
el: για να ολοκληρώσετε την απεγκατάσταση και να απενεργοποιήσετε το "Count per Day".

en: Online time
el: Χρόνος σε σύνδεση

en: Seconds for online counter. Used for "Visitors online" on dashboard page.
el: Δευτερόλεπτα για τον μετρητή συνδεδεμένων χρηστών. Χρησιμοποιείται για τους "Visitors online" στην κεντρική σελίδα.

en: Logged on Users
el: Εγγεγραμμένοι-Συνδεδεμένοι Χρήστες

en: count too
el: μετρήστε επίσης

en: until User Level
el: μέχρι το Επίπεδο Χρήστη

en: Auto counter
el: Αυτόματος μετρητής

en: Counts automatically single-posts and pages, no changes on template needed.
el: Μετρά αυτόματα μονά-άρθρα και σελίδες, δεν χρειάζεται αλλαγή στο πρότυπο (template).

en: Bots to ignore
el: Bots που θα αγνοηθούν

en: Anonymous IP
el: Ανώνυμος IP

en: Cache
el: Αποθυκευμένη μνήμη (Cache)

en: I use a cache plugin. Count these visits with ajax.
el: Χρησιμοποιώ ένα cache-πρόσθετο. Μετρήστε αυτές τις επισκέψεις με ajax.

en: Update options
el: Ενημέρωση ρυθμίσεων

en: Dashboard
el: Κεντρικός πίνακας

en: Visitors per post
el: Επισκέπτες ανά άρθρο

en: How many posts do you want to see on dashboard page?
el: Πόσα άρθρα επιθυμείτε να βλέπετε στη κεντρική σελίδα σας;

en: Latest Counts - Posts
el: Τελευταίες Μετρήσεις - Άρθρα

en: Latest Counts - Days
el: Τελευταίες Μετρήσεις - Ημέρες

en: How many days do you want look back?
el: Μέχρι πόσες ημέρες επιθυμείτε να βλέπετε στο παρελθόν;

en: Chart - Days
el: Διάγραμμα - Ημερών

en: Chart - Height
el: Διάγραμμα - Ύψος

en: Height of the biggest bar
el: Ύψος της μεγαλύτερης μπάρας

en: Countries
el: Χώρες

en: How many countries do you want to see on dashboard page?
el: Πόσες χώρες επιθυμείτε να βλέπετε στην κεντρική σελίδα;

en: Browsers
el: Περιηγητές

en: Substring of the user agent, separated by comma
el: Υπορουτίνα του οδηγού χρήστη, χωρισμένες με κόμμα

en: Show in lists
el: Εμφάνιση στις λίστες

en: Show "Reads per Post" in a new column in post management views.
el: Εμφάνιση "Reads per Post" σε νέα στήλη στις απεικονίσεις των άρθρων.

en: Start Values
el: Αρχικές Τιμές

en: Here you can change the date of first count and add a start count.
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε την ημερομηνία της πρώτης μέτρησης και να προσθέσετε μια νέα μέτρηση

en: Start date
el: Αρχική ημερομηνία

en: Your old Counter starts at?
el: Πότε ξεκινά ο παλαιότερος σας Μετρητής;

en: Start count
el: Έναρξη μέτρησης

en: Add this value to "Total visitors".
el: Προσθήκη αυτής της τιμής στους "Total visitors".

en: Add this value to "Total reads".
el: Προσθήκη αυτής της τιμής στους "Total reads".

en: Debug mode
el: Λειτουργία εξακρίβωσης λαθών (Debug)

en: Show debug informations at the bottom of all pages.
el: Εμφάνιση πληροφοριών (debug) στο κάτω μέρος όλων των σελίδων.

en: GeoIP - Countries
el: Γαίο-ΙΡ - Χώρες

en: Update old counter data
el: Ενημέρωση παλαιότερων δεδομένων μετρητή

en: Update GeoIP database
el: Ενημέρωση  Γαίο-ΙΡ βάσης δεδομένων

en: Download a new version of GeoIP.dat file.
el: Κατεβάστε νέα έκδοση του αρχείου GeoIP.dat.

en: More informations about GeoIP
el: Περισσότερες πληροφορίες για το Γαίο-ΙΡ

en: Mass Bots
el: Μαζικά bots

en: Show all IPs with more than %s page views per day
el: Εμφάνιση όλων των ΙΡ με περισσότερες από %s σελίδες ανά ημέρα

en: show
el: εμφάνιση

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Client
el: Πελάτης

en: Views
el: Αναγνώσεις

en: Delete these %s counts
el: Διαγράψτε αυτές τις %s μετρήσεις

en: Clean the database
el: Εκκαθάριση βάσης δεδομένων

en: You can clean the counter table by delete the "spam data".<br />If you add new bots above the old "spam data" keeps in the database.<br />Here you can run the bot filter again and delete the visits of the bots.
el: Μπορείτε να καθαρίσετε το πίνακα μετρήσεων με τη διαγραφή των "spam data".<br />Άμα προσθέσετε νέα bots πάνω στα παλαιά "spam data" θα κρατηθούν στην βάση δεδομένων.<br />Εδώ μπορείτε να τρέξετε το φίλτρο bot ξανά και να σβήσετε τις επισκέψεις των bot.

en: Reset the counter
el: ΄Μηδενισμός μετρητή

en: You can reset the counter by empty the table. ALL TO 0!<br />Make a backup if you need the current data!
el: Μπορείτε να μηδενίσετε τον μετρητή με την εκκαθάριση του πίνακα. ΟΛΑ ΣΕ 0!<br />Κάντε εφεδρικά αντίγραφα άμα χρειάζεστε τα τωρινά δεδομένα!

en: If "Count per Day" only disabled the tables in the database will be preserved.
el: Άμα το  "Count per Day" είναι μόνο απενεργοποιημένο οι πίνακες στην βάση δεδομένων θα διατηρηθούν.

en: Here you can delete the tables and disable "Count per Day".
el: Εδώ μπορείτε να διαγράψετε τους πίνακες και να απενεργοποιήσετε το "Count per Day".

en: WARNING
el: ΠΡΟΣΟΧΗ

en: These tables (with ALL counter data) will be deleted.
el: Αυτοί οι πίνακες (μαζί με ΌΛΑ τα δεδομένα των μετρήσεων) θα διαγραφούν.

en: If "Count per Day" re-installed, the counter starts at 0.
el: Άμα το "Count per Day" επανεγκατασταθεί, ο μετρητής θα ξεκινήσει από το 0.

en: Yes
el: Ναι

en: You are sure to disable Count per Day and delete all data?
el: Θέλετε σίγουρα να απενεργοποιήσετε το "Count per Day" και να σβήσετε όλα τα δεδομένα;

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Time for Count per Day: <code>%s</code>.
el: Χρόνος για το Count per Day: <code>%s</code>.

en: Bug? Problem? Question? Hint? Praise?
el: Λάθη; Προβλήματα; Ερωτήσεις; Προτάσεις; Έπαινοι;

en: Write a comment on the <a href="%s">plugin page</a>.
el: Γράψτε ένα σχόλιο στη <a href="%s">σελίδα του πρόσθετου</a>.

en: Total reads
el: Συνολικές αναγνώσεις

en: Reads today
el: Αναγνώσεις σήμερα

en: Reads yesterday
el: Αναγνώσεις χτες

en: Total visitors
el: Συνολικοί επισκέπτες

en: Visitors currently online
el: Επισκέπτες αυτή την στιγμή

en: Visitors today
el: Επισκέπτες σήμερα

en: Visitors yesterday
el: Επισκέπτες χτες

en: Visitors last week
el: Επισκέπτες την προηγούμενη εβδομάδα

en: Visitors per day
el: Επισκέπτες ανά ημέρα

en: Counter starts on
el: Ο μετρητής αρχίζει από

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: The %s most visited posts in last %s days:
el: Τα %s πιο αναγνωσμένα άρθρα τις τελευταίες %s ημέρες:

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Other
el: Άλλα

en: Edit Post
el: Επεξεργασία Άρθρου

en: Front page displays
el: Η πρώτη σελίδα εμφανίζει

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Reads
el: Αναγνώσεις

en: This post
el: Αυτό το άρθρο

en: Reads per day
el: Αναγνώσεις ανά ημέρα

en: Visitors per month
el: Επισκέπτες ανά μήνα

en: Latest Counts
el: Τελευταίες μετρήσεις

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Reads per Country
el: Αναγνώσεις ανά χώρα

en: Visitors per Country
el: Επισκέψεις ανά χώρα

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Map
el: Χάρτης

en: Action
el: Δράση

en: add
el: προσθήκη

en: save
el: αποθήκευση

en: delete
el: διαγραφή

en: edit
el: επεξεργασία

en: Start
el: Έναρξη

en: End
el: Λήξη

en: PostID
el: Κωδικός άρθρου (PostID)

en: no data found
el: δεν βρέθηκαν δεδομένα

en: Sorry, necessary functions (zlib) not installed or enabled in php.ini.
el: Συγνώμη αλλά αναγκαίες λειτουργίες (zlib) δεν βρέθηκαν ή δεν έχουν ενεργοποιηθεί στο php.ini.

en: New GeoIP database installed.
el: Νέα Γαίο-ΙΡ βάση δεδομένων εγκαταστάθηκε.

en: Sorry, an error occurred. Try again or check the access rights of directory "geoip" is 777.
el: Συγνώμη αλλά συναίβει λάθος. Δοκιμάστε ξανά ή ελέγξτε άμα τα δικαιώματα του φακέλου "geoip" είναι 777.

en: You can get the country data for all entries in database by checking the IP adress against the GeoIP database. This can take a while!
el: Μπορείτε να ενημερώσετε τα δεδομένα των χωρών για όλες τις καταχωρήσεις στην βάση δεδομένων με το να τις διασταυρώσετε με τις διευθύνσεις ΙΡ της βάσης δεδομένων της Γαίο-ΙΡ. Αυτό παίρνει πολύ ώρα!

en: Counter
el: Μετρητής

en: Clients and referrers
el: Πελάτες και εισερχόμενοι σύνδεσμοι (referrers)

en: Save and show clients and referrers.<br />Needs a lot of space in the database but gives you more detailed informations of your visitors.
el: Αποθήκευση και απεικόνιση πελατών και εισερχόμενων συνδέσμων.<br />Απαιτεί μεγάλο χώρο στην βάση δεδομένων αλλά παρέχει ακριβέστερες πληροφορίες για τους επισκέπτες σας.

en: Local URLs
el: Τοπικές ιστοδιευθύνσεις

en: Show local referrers too.
el: Απεικόνιση και των τοπικών εισερχόμενων συνδέσμων (referrers).

en: Posts
el: Άρθρα

en: Pages
el: Σελίδες

en: Reads last week
el: Αναγνώσεις προηγούμενης εβδομάδας

en: Category
el: Κατηγορία

en: Tag
el: Πινακίδιο

en: License
el: Άδεια

en: Reads per month
el: Αναγνώσεις ανά μήνα

en: Referrer
el: Εισερχόμενοι σύνδεσμοι(referrers)

en: Title
el: Τίτλος

en: Referrers - Entries
el: Εισερχόμενοι σύνδεσμοι - Καταχωρήσεις

en: How many referrers do you want to see on dashboard page?
el: Πόσοι εισερχόμενοι σύνδεσμοι επιθυμείτε να εμφανίζονται στην κεντρική σελίδα;

en: Referrers - Days
el: Εισερχόμενοι σύνδεσμοι - Ημέρες

en: The %s referrers in last %s days:
el: Οι πρόσφατοι %s εισερχόμενοι σύνδεσμοι των τελευταίων %s ημερών:

en: Visitors online
el: Επισκέπτες σε σύνδεση
