Count Per Day v2.15 - en to bg translation catalogue (173 entries)

en: "Count per Day" updated to version %s.
bg: "Count per Day" е обновен до версия %s.

en: Action
bg: Действие

en: Add this value to "Total reads".
bg: Добави тази стойност към "Общо прочетени".

en: Add this value to "Total visitors".
bg: Добави тази стойност към "Общо посетители".

en: All collected data until %s will deleted.
bg: Всички събрани данни до%s ще бъдат премахнати.

en: Anonymous IP
bg: Анонимно IP

en: Auto counter
bg: Автоматичен брояч

en: Backup
bg: Архивиране

en: Backup failed! Cannot open file
bg: Архивирането е неуспешно! Файлът не може да се отвори

en: Backup of %s entries in progress. Every point complies %s entries.
bg: Извършва се архивиране на %s. Всяка точка отговаря на %s вписване.

en: Backup of counter options and collection saved in %s.
bg: Архивът на опциите на броячите е запазено в %s.

en: Backup of counter table saved in %s.
bg: Архивът на таблицата е запазен в %s.

en: Backup the database
bg: Архивиране на базата-данни

en: Bots to ignore
bg: Игнорирай тези Ботове

en: Browsers
bg: Браузъри

en: Bug? Problem? Question? Hint? Praise?
bg: Бъг? Проблем? Въпрос? Намек? Цена?

en: Cache
bg: Кеш

en: Category
bg: Категория

en: Chart - Days
bg: Графика - Дни

en: Chart - Height
bg: Графика - Височина

en: Clean the database
bg: Изчисти базата-данни

en: Click here
bg: Натиснете тук

en: Client
bg: Потребител

en: Clients and referrers
bg: Потребители и препращащи сайтове

en: Collect old data
bg: Събиране на стари данни

en: Collection in progress...
bg: Събирането е стартирано...

en: Counter
bg: Брояч

en: Counter entries until %s collected and counter table %s optimized (size before = %s &gt; size after = %s).
bg: Броячът на вписвания до%s събира и броячът на таблицата%s е оптимизиран (размер, преди> размер =%s след =%s).

en: Counter reseted.
bg: Броячът е нулиран.

en: Counter starts on
bg: Броячът е стартиран

en: Countries
bg: Държави

en: Countries updated. <b>%s</b> entries in %s without country left
bg: Държавите са обновени. <b>%s</b> вписванията  %s без тези държави

en: Counts automatically single-posts and pages, no changes on template needed.
bg: Преброявай автоматично единичните публикации и страници, които нямат нужда от промяна.

en: Create a backup of the counter table %s in your wp-content directory (if writable).
bg: Създаване на резервно копие на брояча %s в WP-съдържанието на директорията (ако е с права за запис).

en: Current size of your counter table %s is %s.
bg: Съществуващият размер на таблицата %s е %s.

en: Currently your collection contains data until %s.
bg: В момента вашата колекция съдържа данни до %s.

en: Dashboard
bg: Табло

en: Database cleaned. %s rows deleted.
bg: Базата-данни е изчистена. %s редовете са премахнати.

en: Date
bg: Дата

en: Debug mode
bg: Дебъг режим

en: Delete old collection and create a new one which contains only the data currently in counter table.
bg: Премахване на старата колекция и създаване на нова, която съдържа единствено данните от таблицата.

en: Delete old data...
bg: Изтриване на стари данни

en: Delete these %s counts
bg: Изтрий тези  %s броячи

en: Do not load the stylesheet "counter.css" in frontend.
bg: Не зареждай таблицата "counter.css" в началната страница.

en: Download a new version of GeoIP.dat file.
bg: Изтегли нова версия на GeoIP.dat

en: Edit Post
bg: Редактиране на публикацията

en: End
bg: Край

en: Entries per pass
bg: Влизания

en: Front page displays
bg: Изобразяване на заглавна страница

en: GeoIP - Countries
bg: GeoIP - Държави

en: Get Visitors per Post...
bg: Прегледай посетителите за публикация

en: Height of the biggest bar
bg: Височина на най-голямото показание

en: Here you can change the date of first count and add a start count.
bg: Тук можете да промените началната дата и да добавите нова дата.

en: Here you can delete the tables and disable "Count per Day".
bg: Тук можете да изтриете таблиците и да забраните "Count per Day".

en: Here you can start the installation functions manually.<br/>Same as deactivate and reactivate the plugin.
bg: Тук можете да стартирате инсталацията ръчно. <br/> Също можете да деактивирате и да реактивирате добавка.

en: How many countries do you want to see on dashboard page?
bg: Колко държави искате да виждате на таблото?

en: How many days do you want look back?
bg: Колко дни искате да бъдат показани?

en: How many entries should be saved per pass? Default: 10000
bg: Колко посещения трябва да бъдат запазени? По подразбиране: 10000

en: How many posts do you want to see on dashboard page?
bg: Колко публикации искате се покажат на таблото?

en: How many referrers do you want to see on dashboard page?
bg: Брой референти, показвани на страницата на таблото?

en: I use a cache plugin. Count these visits with ajax.
bg: Използвам кеш добавка. Преброявай тези посечения с AJAX.

en: If "Count per Day" only disabled the tables in the database will be preserved.
bg: Ако "Count per Day" е изключено, само изключените таблици в базата-данни ще бъдат запазени.

en: If "Count per Day" re-installed, the counter starts at 0.
bg: Ако "Count per Day" преинсталирате , брояча ще стартира от 0.

en: If your PHP memory limit less then 50 MB and you get a white page or error messages try a smaller value.
bg: Ако лимитът на PHP паметта е по-малък от 50 МВ и получавате бяла страница или съобщения за грешки, опитайте с по-малка стойност.

en: Installation of "Count per Day" checked
bg: Инсталацията на "Count per Day" е проверена

en: Keep entries of last %s full months + current month in counter table.
bg: Пазене на записи за всички месеци на миналата%s и текущия месец в таблицата.

en: Latest Counts
bg: Последни броячи

en: Latest Counts - Days
bg: Последни преброявания - Дни

en: Latest Counts - Posts
bg: Последни преброявания - Публикации

en: License
bg: Лиценз

en: Local URLs
bg: Локални URLs

en: Logged on Users
bg: Включени потребители

en: Map
bg: Карта

en: Mass Bots
bg: Ботове

en: Mass Bots cleaned. %s counts deleted.
bg: Ботовете са изчистени. %s броячите изтрити.

en: More informations about GeoIP
bg: Повече информация за GeoIP

en: Most visited day
bg: Най-много посещения

en: NO Stylesheet in Frontend
bg: БЕЗ таблица в началната страница

en: New GeoIP database installed.
bg: Новата GeoIP база-данни е инсталирана.

en: Normally new data will be added to the collection.
bg: Обикновено новите данни ще бъдат добавени към колекцията.

en: Notes
bg: Забележки

en: Online time
bg: Време онлайн

en: Options deleted
bg: Настройките са премахнати

en: Options updated
bg: Настройките са обновени

en: Other
bg: Други

en: Pages
bg: Страници

en: Plugin
bg: Разширение

en: Posts
bg: Публикации

en: ReActivate the plugin
bg: Включване отново на тази добавка

en: ReActivation
bg: Активиране отново

en: Reads
bg: Прочетени

en: Reads last week
bg: Прочетени последната седмица

en: Reads per Country
bg: Прочитания по държави

en: Reads per day
bg: Прочетени по дни

en: Reads per month
bg: Прочетени по месеци

en: Reads today
bg: Прочетени днес

en: Reads yesterday
bg: Прочетени вчера

en: Referrer
bg: Препращащ сайт

en: Referrers - Days
bg: Референти - Дни

en: Referrers - Entries
bg: Референти - Вписвания

en: Reset the counter
bg: Изтрий брояча

en: Save URL only, no query string.
bg: Запази само URL, без стринг за запитване.

en: Save and show clients and referrers.<br />Needs a lot of space in the database but gives you more detailed informations of your visitors.
bg: Запази и покажи потребители и препращащи сайтове.<br />Нужда от повече място в базата-данни, но това е нужно за повече информация относно Вашите потребители.

en: Seconds for online counter. Used for "Visitors online" on dashboard page.
bg: Време онлайн

en: Set the %s capability %s a user need:
bg: Задайте способност %s %s ако потребителят има необходимост:

en: Settings
bg: Настройки

en: Show
bg: Показване

en: Show "Reads per Post" in a new column in post management views.
bg: Покажи "Прочитания за Публикация" в нова колона при изгледа.

en: Show all IPs with more than %s page views per day
bg: Покажи всички IP адреси с най-много %s page преглеждания на ден

en: Show debug informations at the bottom of all pages.
bg: Покажи дебъг информация в дъното на всяка страница.

en: Show in lists
bg: Покажи в списъците

en: Show local referrers too.
bg: Покажи и местните препращащи сайтове.

en: Sorry, an error occurred. Try again or check the access rights of directory "geoip" is 777.
bg: За съжаление възникна грешка. Опитайте отново или проверете дали правата на папка "geoip" е 777.

en: Sorry, necessary functions (zlib) not installed or enabled in php.ini.
bg: За съжаление функцията (zlib) не е инсталирана или включена в php.ini.

en: Start
bg: Начало

en: Start Values
bg: Начални стойности

en: Start count
bg: Стартиране на брояча

en: Start date
bg: Начална дата

en: Statistics
bg: Статистика

en: Stylesheet
bg: Таблица

en: Substring of the user agent, separated by comma
bg: Поднизове на потребителя, разделени със запетая

en: Support
bg: Поддръжка

en: Table %s deleted
bg: Таблицата %s премахната

en: Tag
bg: Етикет

en: The %s most visited posts in last %s days:
bg: Най-много %s посетени публикации в последните %s дни:

en: The %s referrers in last %s days:
bg: %s Референти в последните %s дни:

en: These tables (with ALL counter data) will be deleted.
bg: Тези таблици (с всички данни на брояча) ще бъдат изтрити.

en: This post
bg: Тази публикация

en: Time for Count per Day: <code>%s</code>.
bg: Време за Count per Day: <code>%s</code>.

en: Title
bg: Заглавие

en: Tools
bg: Инструменти

en: Total reads
bg: Общо прочетени

en: Total visitors
bg: Общо посетители

en: UNINSTALL Count per Day
bg: Деинсталирай Count per Day

en: Uninstall
bg: Деинсталиране

en: Update GeoIP database
bg: Обнови GeoIP базата-данни

en: Update old counter data
bg: Обнови старите данни на брояча

en: Update options
bg: Обнови настройките

en: Views
bg: Прегледи

en: Visitors
bg: Посетители

en: Visitors currently online
bg: Посетители онлайн

en: Visitors last week
bg: Посетители през последната седмица

en: Visitors online
bg: Посетители на линия

en: Visitors per Country
bg: Посетители по държави

en: Visitors per day
bg: Посетители по дни

en: Visitors per month
bg: Посетители по месеци

en: Visitors per post
bg: Посетители за публикация

en: Visitors today
bg: Посетители днес

en: Visitors yesterday
bg: Посетители вчера

en: WARNING
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ

en: Who can see it
bg: Кой има право да вижда това

en: Write a comment on the <a href="%s">plugin page</a>.
bg: Добави коментар на <a href="%s">plugin page</a>.

en: Yes
bg: Да

en: You are sure to disable Count per Day and delete all data?
bg: Сигурни ли сте, че искате да забраните Count per Day и да изтриете всички данни?

en: You can clean the counter table by delete the "spam data".<br />If you add new bots above the old "spam data" keeps in the database.<br />Here you can run the bot filter again and delete the visits of the bots.
bg: Можете да изчистите базата-данни чрез изтриване на  "spam data".<br />Ако добавите нови ботове "spam data" запазете базата-данни.<br />Тук можете да стартирате бот-филтъра отново и да изтриете ботовете.

en: You can collect old data and clean up the counter table.<br/>Reads and visitors will be saved per month, per country and per post.<br/>Clients and referrers will deleted.
bg: Можете да съберете стари данни и да почистите таблицата. <br/> Прочитанията и посетителите ще бъдат запазени по месеци, по страни и по публикации. <br/> Клиенти и референти ще се премахват.

en: You can get the country data for all entries in database by checking the IP adress against the GeoIP database. This can take a while!
bg: Можете да видите информация за държавите в базата-данни чрез проверка на IP адрес и GeoIP базата-данни. Това може да отнеме известно време!

en: You can reset the counter by empty the table. ALL TO 0!<br />Make a backup if you need the current data!
bg: Можете да нулирате брояча чрез изтриване на таблицата. ALL TO 0!<br />Направете резервно копие, ако имате нужда от данните!

en: Your old Counter starts at?
bg: Кога да стартира броячът?

en: Your wp-content directory is not writable. But you can copy the content of this box to a plain text file.
bg: Съдържанието на директорията не е разрешено за писане. Можете да копирате съдържанието на това поле в обикновен текстов файл.

en: add
bg: добави

en: and higher are allowed to see the statistics page.
bg: и по-високо е позволено да вижде статистиката.

en: count too
bg: преброявай също

en: custom
bg: по избор

en: delete
bg: изтрий

en: drag and drop to sort
bg: провлачете и пуснете, за да сортирате

en: edit
bg: редакция

en: no data found
bg: няма намерени данни

en: save
bg: запази

en: show
bg: покажи

en: to finish the uninstall and to deactivate "Count per Day".
bg: за завършване на деинсталацията и деактивиране на "Count per Day".

en: until User Level
bg: до нивото на потребителя

en: update next
bg: следващо обновяване
